PERGOLY

Pergoly sú menšie okrasné stavby vyrobené najčastejšie z dreva. Určené sú na vytvorenie zatieneného miesta pre odpočinok alebo posedenie. 

Účinnejšie zatienenie poskytuje zastrešenie, ktoré môže byť z rôznych materiálov, no veľmi často ho tvoria popínavé rastliny, ktorými je pergola porastená. 

Pre tých, ktorí si chcú svoju terasu naozaj užiť aj bez starostí s drevom alebo rastlinami, máme riešenie. Hliníkové pergoly s pohyblivou strechou. Hliníková konštrukcia, nerezové komponenty a odolné poťahy sú zárukou dlhej životnosti.

 

Pergoly ako slnečné clony

Pergoly tohto typu nie sú vhodné ako ochrana pred dažďom. Predstavujú však skvelé riešenie pre zatienenie miesta pre oddych pri dome, chate, firemnej budove či obchode. Možností je veľa. Konštrukcia je vyrobená z odolných nehrdzavejúcich materiálov a zafarbená práškovaním. Látkové poťahy z odolných materiálov možno vybaviť zipsovým systémom pre väčšiu odolnosť proti vetru.

Pergoly ako ochrana pred slnkom sú ponúkané v rôznych farebných odtieňoch konštrukcie a poťahov. Na výber sú dve možnosti ukotvenia. Na stenu alebo strop a samostatne stojace. Sťahovanie poťahov je možné ovládať pomocou elektrických motorov s diaľkovým ovládaním, ovládaním cez mobil, alebo ovládaním cez vypínač. Tiež je možné spájanie viacerých modulov pre zatienenie väčšieho priestoru.

Kombináciou požadovaných farieb máte možnosť vytvoriť pergoly presne podľa vašich predstáv.

WOundWO

Climax   

Pergoly s odolnosťou proti vode

Okrem príjemného tieňa pre vašu terasu či záhradu poskytujú tieto pergoly možnosť predĺžiť si vonku pobyt aj napriek dažďu či prehánkam. Samozrejmosťou je široká paleta farebných odtieňov látkových poťahov aj konštrukcií.

Celá konštrukcia je z nehrdzavejúcich materiálov, ktoré majú dlhú životnosť vďaka práškovému farbeniu. Na výber je niekoľko modelov, ktoré si môžete presne podľa predstáv skombinovať farebne aj materiálovo.

Konštrukcia môže byť s podpernými nohami, samostatne stojaca no dá sa umiestniť aj do existujúcej konštrukcie. Odvod vody zabezpečuje buď napnutá látka, ktorá ju odvedie do integrovaného žľabu, alebo zvlnená látka pre odvod do strán. Záleží na tom, ktorý spôsob preferujete. Látky sú vysokokvalitné a 100 % vodeodolné.

Bioklimatické pergoly – lamelové

Tento typ pergol zaznamenal skutočný „boom“ v posledných rokoch. Ide o moderné lamelové pergoly vyrobené najčastejšie z hliníkových zliatin pre ich vysokú odolnosť voči prírodným vplyvom. No existujú aj iné materiály a ich kombinácie. Vďaka využitiu prírodných bioklimatických procesov, ako je prúdenie vzduchu či slnečné žiarenie, umožňuje spríjemniť prostredie v tieni pergoly. Zároveň pergola poskytuje ochranu pred dažďom, snehom a vysokými teplotami.

Bioklimatické pergoly sú ovládateľné diaľkovým ovládaním. Diaľkové ovládanie umožňuje využiť rôzne automatizované funkcie. Môžete ním ovládať často aj doplnky ako vertikálne rolety, audio či infra ohrievač. Aj tu existuje možnosť spájania viacerých modulov pre pokrytie väčších priestorov.

Strechu naklápacích pergol tvoria hliníkové lamely, ktoré sa dajú variabilne naklápať v rozmedzí 0-150 stupňov podľa aktuálnych zmien počasia. Povrch je lakovaný práškovaním s možnosťou ľubovoľných farebných odtieňov.

Vďaka kvalitným materiálom a moderným technológiám sú bioklimatické pergoly takmer bezúdržbové, čo je ďalšia z ich výhod. Bez problémov sa dokážu sami chrániť pred nepriaznivými vplyvmi počasia vďaka špeciálnym senzorom. Vašu pergolu tak nepoškodí silný vietor ani ťažký sneh či búrka.