Zvislé clony

AMG STUDIO

Zvislé clony

Zvislé fasádne clony sa najviac využívajú ako vhodné tienenie pre okná a balkónové dvere. Ide o vonkajšie markízy, ktoré môžu mať otvorené alebo kazetové prevedenie. Kazetové vyhotovenie má výhodu v tom, že látka zabezpečujúca tienenie je ukrytá a chránená v boxe, čo predlžuje životnosť clony.

Najčastejšie sú používané akrylové látky vyrobené z kvalitných materiálov. Tienenie však môžu zabezpečiť aj špeciálne perforované látky, ktoré sú čiastočne priehľadné. Zvislé fasádne clony vďaka tomu zabezpečia nielen efektívne zníženie teploty v miestnosti, ale aj lepší pocit súkromia.

Ponúkané sú v širokej škále farebných odtieňov podľa RAL. Možné je aj podomietkové vyhotovenie, ktoré nenarúša výzor vašej fasády.

Konštrukcia clony je z odolných materiálov a vhodný dizajn nenarúša výzor vašej fasády. Látku možno vybaviť aj zipsovým systémom na zvýšenie odolnosti voči vetru.

Možnosti ovládania sú rôzne v závislosti od konkrétneho typu clony. Od jednoduchého manuálneho ovládania pomocou kľuky až po „smart“ ovládanie mobilom. Pri manuálnom ovládaní je tieniaca látka vedená lankami, alebo je voľne visiaca. V prípade motorického ovládania sa používa vedenie vodiacimi lištami.

Pri výbere vhodnej zvislej fasádnej clony vám radi poradíme.

Výklopné clony

Oproti klasickým zvislým clonám poskytujú výklopné fasádne clony výhodu v tom, že ani pri efektívnom zatienení okna či dverí nebránia vo výhľade.

Zabezpečujú to výklopné kovové ramená, ktoré napínajú tieniacu látku clony v potrebnom uhle.

Tento typ clon sa dá využiť aj na tienenie balkónov v bytoch.Aj výklopné fasádne clony sú ponúkané v širokej škále farebných prevedení látok aj konštrukcie.

Dizajn clony je navrhnutý tak, aby bola vhodným estetickým doplnkom fasády. Samozrejmosťou sú kvalitné akrylové látky tienidla, ktoré sú doplnené o perforované, čiastočne priehľadné látky pre lepší dojem pri použití.

Ovládanie je rovnaké ako pri bežných fasádnych clonách. Na výber je niekoľko možností, z ktorých si vyberiete tú najvhodnejšiu pre seba. Napnutie látky zabezpečuje najčastejšie pružina pripojená k hriadeľu, ktorý ovláda vysúvanie látky. Okrem základných funkcií môžu výklopné fasádne clony dodať vášmu domu či bytu aj nádych elegancie.